Francuska se vraća u najbolju formu u UEFA Ligi nacija: 2-0 pobjeda nad Belgijom

Nakon neočekivanog poraza od Italije u prvom kolu UEFA Lige nacija, Francuska se u Lyonu susrela s Belgijom. Zahvaljujući golovima Randalla Koloa Mouanija i Ousmanea Dembéléa, Francuska je pobijedila 2-0 i pregrupirala se.

Belgija je izgledala agresivno u ranoj fazi utakmice, pogotovo kada je Dodi Lukebaggio zamalo pogodio, ali je lopta pogodila vratnicu i odbila se u aut. Francuski vratar Mike Maignan brzo je izbacio loptu i izbjegao pogodak. Belgija je nastavila pritiskati, a Kevin De Bruyne je nekoliko puta preciznim dodavanjima zaprijetio francuskoj obrani. Ipak, nogometaši u dres Francuska vrlo brzo su se stabilizirali i u 30. minuti iskoristili priliku, a rezultat je prelomio Kolo Mouani.

Tada je udarac Ousmanea Dembéléa odbio belgijski vratar Coen Castel, no lopta je pala točno do Mouanija koji bez oklijevanja pogađa. Loptu je odbijao belgijski branič Walter Fass i ona je ušla u mrežu te Francuska povela 1:0. Ovaj pogodak ne samo da je smanjio pritisak na terenu, već je bijelu boju dresa francuske momčadi učinio još upečatljivijom na terenu.

U drugom poluvremenu bila je raspoložena francuska momčad, a kritični trenutak dogodio se u 57. minuti. Dembele je probio po desnoj strani, a dva belgijska braniča nisu ga mogla zaustaviti. Loptu je odlučno ispucao u mrtvi kut gola i povisio rezultat za francusku momčad na 2:0.

Iako Mbappe nije zabio kao zamjena, puno je puta zaprijetio belgijskoj obrani. U 73. minuti brzo je probio nakon što je primio dodavanje Dembelea, ali je njegov udarac ekspresno riješio belgijski vratar Castel. Iako nije uspio dodatno uvećati rezultat, Mbappe je i dalje jedan od najopasnijih igrača francuske momčadi.

Na kraju, francuski tim je pobjedom od 2-0 uspješno ponovno zaplovio u Europsku ligu nacija. Iako su Francuzi izgubili u prvoj utakmici, takva pobjeda podigla je moral momčadi. U sljedećoj utakmici nadam se da će francuski tim nastaviti boriti se za bolje rezultate. Ako ste također navijač francuskog tima, ne zaboravite obući njihov dresovi za nogomet i navijati za njihovu sljedeću utakmicu!