Manchester City je pobijedio Manchester United na penale i osvojio Community Shield 2024

Manchester City je pobijedio Manchester United na jedanaesterce i osvojio FA Community Shield 2024. Manchester City je u sudačkoj nadoknadi tijesno svladao protivnika 7-6 i osvojio prvi trofej u sezoni 2024/25.

U prvom poluvremenu obje su se strane međusobno napadale, ali niti jedna nije postigla gol. U drugom poluvremenu Manchester United je poveo u prekidu, a Ganacho je postigao pogodak nedugo nakon što je ušao kao zamjena. U ovo vrijeme počeli su slaviti navijači u dres Manchester United, a čini se da je pobjeda Community Shielda gotova stvar.

Međutim, Manchester City se nije predavao. U 89. minuti Bernardo Silva, u dres Manchester City, dočekao je centaršut Oscara Boba i glavom pogodio za izjednačenje Manchester Cityja. Ovaj pogodak odvukao je utakmicu u jedanaesterce. Ovo je četvrti put u proteklih šest sezona da je Community Shield odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

U sudačkoj nadoknadi Sancho i Evans iz Manchester Uniteda promašili su jedanaesterce, dok je Akanji iz Manchester Cityja u kritičnom trenutku zabio pobjednički penal i na kraju slavio u izvođenju jedanaesteraca rezultatom 7-6. Ovo je također prvi put da je Manchester City osvojio Community Shield otkako je porazio Liverpool 2019., čime su prekinuta njihova tri uzastopna poraza na turniru (2021., 2022. i 2023.).

Ova pobjeda donijela je Manchester Cityju prvo priznanje u novoj sezoni i ulila samopouzdanje u momčad. Nakon nekoliko godina poraza, Manchester City je napokon ponovno stao na najviše postolje Community Shielda.